Otwarcie Sezonu Nawigacyjnego 2022

wieszanie flagi

W niedzielę  1 maja, przy bardzo przyjaznej aurze, w Marinie Zarzeczewo odbyła się coroczna uroczystość okręgowego i zarazem klubowego Otwarcia Sezonu Nawigacyjnego 2022.

Zebranych żeglarzy i wodniaków z włocławskich klubów, gości, ratowników WOPR i policjantów Ogniwa Prewencji na Wodzie Komendy Policji we Włocławku powitał gospodarz mariny – Komandor YACHT CLUB ANWIL Wojciech Warecki. Po uroczystym wciągnięciu na maszt bandery przy dźwiękach wybijanych „szklanek”, tradycyjną formułę „sezon nawigacyjny 2022 uważam za otwarty”

wygłosił Prezes Włocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Piotr Dwórznik. Stopy wody pod kilem i przyjaznych wiatrów życzyła w imieniu poseł Ziemi Kujawskiej Joanny Borowiak pani Irena Vuković-Kwiatkowska Dyrektor jej biura poselskiego.

„Za nami trudny technicznie okres przygotowawczy do sezonu z uwagi na kłopoty kadrowe Mariny. Mamy jednak nadzieję, że już na początku maja sytuacja poprawi się” stwierdził Komandor YCA i przedstawił kalendarium najważniejszych w sezonie stałych wydarzeń klubowych, w tym te najważniejsze znane i cenione za organizację regaty: Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2022 i po raz 45-ty Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – Zarzeczewo 2022. Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach

17-18-19 czerwca, a Błękitna 24-25 września. Integracyjne Regaty Żeglarskie ANTAŁEK odbędą się tym razem w ostatnią sobotę 27 sierpnia. Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych  do oglądania tych żeglarskich zmagań na włocławskim morzu.